IELTS Sınav Ücreti
  • IELTS AC/GT
  • 25.02.2024

IELTS Sınav Ücreti

IELTS Sınav Ücreti

IELTS sınav ücretleri, sınavın türüne ve sınav merkezine göre değişiklik gösterir. 6 Mart 2024 tarihi itibarıyla güncel IELTS sınav ücretleri şu şekildedir:

Sınav TürüÜcret (TL)
IELTS Akademik (Bilgisayar)5.000
IELTS Akademik (Kağıt)5.000
IELTS UKVI (Bilgisayar)5.720
IELTS UKVI (Kağıt)5.720
IELTS Life Skills (A1/A2)5.300
IELTS Online6.400

IELTS Life Skills (B1)

5.300

Bilgisayar Tabanlı IELTS Sınavı:

Bilgisayar tabanlı IELTS sınavı, her ay Türkiye'deki birçok sınav merkezinde düzenlenmektedir. Sınav, özel olarak tasarlanmış bilgisayarlarda gerçekleşir ve dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerini kapsar.

Kağıt Tabanlı IELTS Sınavı:

Kağıt tabanlı IELTS sınavı, ayda bir veya iki kez Türkiye'deki belirli sınav merkezlerinde düzenlenmektedir. Sınav, kağıt üzerinde kalemle cevaplanır ve dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerini kapsar.

IELTS UKVI Sınavı:

IELTS UKVI sınavı, Birleşik Krallık'a göç etmek veya çalışmak isteyenler için özel olarak tasarlanmış bir sınavdır. Sınav, Akademik IELTS sınavına benzer şekilde formatlanır ve dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerini kapsar.

IELTS Life Skills Sınavı:

IELTS Life Skills sınavı, Birleşik Krallık'a aile birleşimi için vize başvurusunda bulunanlar için özel olarak tasarlanmış bir sınavdır. Sınav, A1/A2 ve B1 olmak üzere iki seviyede sunulur ve dinleme, konuşma ve okuma bölümlerini kapsar.

Sınav Ücreti Ödemesi:

Sınav ücretini, sınav merkezine kredi kartı veya banka havalesi ile ödeyebilirsiniz.

Sınav Ücretine Dahil Olanlar:

Sınav ücreti, sınavın kendisini, sınav sonuç belgesini ve sınav hazırlık materyallerine erişimi kapsar.

Sınav Ücretine Dahil Olmayanlar:

Sınav ücreti, sınav merkezine gidiş-dönüş ulaşım masraflarını, konaklama masraflarını ve sınav kurs ücretlerini kapsamaz.

IELTS AC/GT ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.